Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2019, 14:55 Aktualizované dňa 05.12.2019 o 16:50

Danko prijal v parlamente ruského ministra zahraničia Lavrova. Hovorili o boji s fašizmom

Predseda parlamentu Andrej Danko sa stretol s ruským šéfom diplomacie Sergejom Lavrovom.

Danko prijal v parlamente ruského ministra zahraničia Lavrova. Hovorili o boji s fašizmom
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) prijal vo štvrtok ruského ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Obaja ocenili vzťahy Slovenska s Ruskou federáciou na viacerých úrovniach a zdôraznili potrebu boja s fašizmom.

Danko označil Lavrova za "sebe blízkeho človeka", s ktorým často diskutuje napríklad o tom, ako bojovať s novými trendmi. Spomenul napríklad boj s fašizmom. Danko dodal, že v tejto súvislosti Lavrova uistil, že nedovolí, aby na Slovensku vo voľbách vyhrali fašisti.

Lavrov vyzdvihol dobré vzťahy Slovenska a Ruskej federácie, a to na úrovni rezortov diplomacie i parlamentov. V súvislosti s blížiacimi sa oslavami úspechov Červenej armády v boji proti fašizmu. Zdôraznil potrebu pripomínať tieto udalosti najmä mladým ľuďom.

Ruský minister zároveň pozitívne zhodnotil návštevu Bratislavy. V metropole Slovenska sa v týchto dňoch zúčastňuje na Ministerskej rade Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.