Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2019, 09:38

Fico to nevzdáva, Smer opäť iniciuje rokovanie o zlate

Ide o 31,7 tony zlata v hodnote približne 1,3 miliardy eur.

Fico to nevzdáva, Smer opäť iniciuje rokovanie o zlate
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Mimoriadna schôdza k návratu investičného zlata z Veľkej Británie sa uskutoční po ukončení aktuálnej schôdze. Informovala o tom Kancelária predsedu Národnej rady SR.

​Poslancom Smeru-SD sa opätovne podarilo zozbierať podpisy na jej zvolanie, po tom ako v stredu 4. decembra plénum neschválilo program mimoriadnej schôdze s rovnakou témou.

Aktuálne poslanci na 53. schôdzi rokujú o troch vládnych novelách v skrátenom režime. Po odhlasovaní všetkých zostávajúcich bodov riadna schôdza skončí a na rad príde mimoriadna schôdza k zlatu.

Prijatím uznesenia chcú poslanci požiadať Národnú banku Slovenska (NBS) o prípravu procesu návratu investičného zlata, ktoré má Slovensko uložené v britskej Bank of England (BoE). Ide o 31,7 tony zlata v hodnote približne 1,3 miliardy eur.

NBS vyčíslila, že vďaka spolupráci s BoE zarobila na obchodovaní so zlatom za posledných 10 rokov približne 50 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.