Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2019, 17:49

Nemá význam riešiť zmeny na ministerských postoch krátko pred voľbami, zhodli sa poslanci Smeru

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská ponúkla premiérovi Petrovi Pellegrinimu svoju funkciu potom, čo vláda stiahla návrh reformy nemocníc.

Nemá význam riešiť zmeny na ministerských postoch krátko pred voľbami, zhodli sa poslanci Smeru
Zdroj: TASR/František Iván

Krátko pred voľbami nemá význam riešiť zmeny na ministerských postoch, Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) by mala ostať vo funkcii ministerky zdravotníctva. Zhodli sa na tom poslanci Smeru-SD.

"Nemyslím si, že v tomto období pred koncom funkčného obdobia má význam riešiť nejaké zmeny na postoch, pani ministerka by mala vytrvať," povedal pre TASR poslanec Ľubomír Petrák (Smer-SD).

Poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD) skonštatoval, že rozhodnutie ministerky treba rešpektovať. Zdôraznil však, že šéfka rezortu zdravotníctva je súčasťou celej vlády a to by si mala uvedomiť.

"Keď padlo rozhodnutie na vláde, má to širšie súvislosti, ministerka musí pochopiť, že to nie sú rezortné súvislosti," uviedol pre TASR s tým, že Kalavská by rozhodnutie v súvislosti s reformou nemocníc nemala brať osobne. Vysvetlil, že nešlo o politické, ale profesijné rozhodnutie, a poukázal na to, že aj názory odborníkov sa líšili.

​Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár sa v tejto súvislosti stotožňuje so stanoviskom premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), že by mala ministerka vo funkcii ostať.

Ministerka zdravotníctva v stredu oznámila, že ponúkla premiérovi svoju funkciu. Oznámila to po tom, ako vláda stiahla návrh reformy nemocníc, tzv. stratifikáciu, z rokovania parlamentu.

Rozhodnutie zdôvodnila tým, že post ministra zdravotníctva patrí Smeru-SD, a keďže má so stranou "ideové spory" v oblasti predkladaných zákonov, považuje za slušné takto konať.
Pellegrini je presvedčený o tom, že Kalavská by mala zotrvať vo funkcii. Obaja sa majú stretnúť vo štvrtok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.