Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2019, 00:00

Ideálny systém penzií vníma realitu: starnutie a ekonomiku

Aktuálne nastavenie dôchodkov spôsobí, že deficity Sociálnej poisťovne sa zdvojnásobia. Analytici hovoria o potrebe stabilizácie a udržateľnosti.

Ideálny systém penzií vníma realitu: starnutie a ekonomiku
Zdroj: TASR

Žijeme dlhšie, počet dôchodcov stúpa a skupina ľudí v produktívnom veku, ktorých odvody penzie financujú, sa zmenšuje. Do toho vláda zavedie dôchodkový strop a ohraničí minimálnu výšku penzie. Otázky o udržateľnosti systému potom na seba nenechajú dlho čakať. Ako ho vylepšiť a zvrátiť nepriaznivý trend? Existuje ideálny dôchodkový systém? Podľa analytikov by bolo najlepším riešením jeho opätovné naviazanie na aktuálny demografický a ekonomický vývoj.


Keď rozhoduje vláda
„Oba návrhy sú dielom nezodpovedných ľudí, ktorí nerozumejú základom penzijnej ekonómie. Prispeli k neistote, čo

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.