Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2019, 10:57

Čaputová vyvracia konšpirácie. Palác nie je osvietený dúhovo, tvrdí

Palác prebieha rekonštrukciou, pri ktorej sa nastavuje a testuje aj osvetlenie budovy.

Čaputová vyvracia konšpirácie. Palác nie je osvietený dúhovo, tvrdí
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Kancelária prezidentky Zuzany Čaputovej vyvracia konšpirácie a dezinformácie o tom, že prezidentský palác je ponovom osvietený dúhovými farbami na podporu LBGT komunity, ktoré sa šíria internetom. 

"Fotky, ktoré sa takto šíria, sú len fotkami zo skúšky funkčnosti svietidiel," vysvetľuje prezidentkin hovorca Martin Strižinec. Ako ďalej uvádza, palác prechádza rekonštrukciou, počas ktorej sa testujú aj rôzne svetelné kombinácie.

"Dočasne je preto možné vidieť rôzne režimy aj rôzne farebné kombinácie. Nové osvetlenie bude plne rešpektovať to, že budova je národnou kultúrnou pamiatkou a sídlom hlavy štátu, a zvýrazní jej významné architektonické prvky," dodáva s tým, že v budúcnosti bude možné príležitostne palác osvetliť aj inak. Za bežných okolností však bude používaná biela farba. 

Informácie o tom, že prezidentský palác je žiari dúhovými farbami šíril na Facebooku aj poslanec za Smer Ľuboš Blaha. "Ono to asi chce byť strašne LGBTIQ, ale v skôr to vyzerá ako lacná gýčová dedinská diskotéka z 1984. Alebo ako bordel. Strápňuje celú Bratislavu," písal poslanec. Fotka, ktorú Blaha k statusu pripojil, má pochádzať práve zo spomínanej skúšky. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.