Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2019, 11:14 Aktualizované dňa 28.11.2019 o 12:05

Polícia vyvrátila vraždu prokurátora. Zrejme sa zranil sám

Má ísť o námestníka okresnej prokuratúry Jána Škovránka.

Polícia vyvrátila vraždu prokurátora. Zrejme sa zranil sám
Zdroj: ilustračná snímka/TASR

Polícia vyvracia informácie o tom, že bol v Poprade zavraždený prokurátor. Na sociálnej sieti informuje, že zranený prokurátor žije. Prvotné informácie o zabití priniesli pluska.sk a tvnoviny.sk.

Má ísť o námestníka okresnej prokuratúry Jána Škovránka. Prokuratúra vo vyhlásení cudzie zavinenie odmieta.

"Prokurátora Okresnej prokuratúry v Poprade dnes našli doma s bodným poranením brušnej dutiny. V súčasnosti ho hospitalizovali, je mimo ohrozenia života. Orgány činné v trestnom konaní zatiaľ pracujú s pravdepodobnou verziou, ktorá cudzie zavinenie nepotvrdzuje. Žiadne ďalšie informácie v súčasnosti vzhľadom na neverejné štádium prípravného konania nebudeme poskytovať," píše sa v stanovisku Generálnej prokuratúry, ktoré poskytla hovorkyňa Jana Tökölyová.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová povedala, že sa na mieste uskutočňujú procesné úkony.

"Krajský vyšetrovateľ v prípade vykonáva všetky potrebné procesné úkony v trestnej veci ublíženia na zdraví. V Poprade došlo k zraneniu 34 ročného muža v oblasti brušnej dutiny. Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony  nie je možné k prípadu poskytnúť bližšie informácie. Tie zverejníme hneď ako to situácia dovolí."

"Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali o 8.17 s tým, že pomoc potrebuje zranený muž. Záchranári ho ošetrili a s bodným poranením brucha previezli pri vedomí do nemocnice," reagovala hovorkyňa Operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

Správu budeme aktualizovať, na miesto smeruje regionálny redaktor HN.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.