Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2019, 07:44

Vláda bude rokovať s vedením Bratislavy. Riešiť chcú problémy hlavného mesta

Vallo priznal, že má záujem riešiť témy financovania mesta, kompetencie mestskej polície či lesov v okolí Bratislavy.

Vláda bude rokovať s vedením Bratislavy. Riešiť chcú problémy hlavného mesta
Zdroj: Pixabay

Vláda SR pokračuje vo svojich výjazdových rokovaniach. Po návšteve sídiel v najmenej rozvinutých okresoch SR ostáva v rámci svojho stredajšieho rokovania v Bratislave.

Z úradu vlády sa však členovia kabinetu presunú do Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca, kde budú so zástupcami bratislavského magistrátu hovoriť o riešení aktuálnych potrieb Bratislavy ako hlavného mesta SR.

"Bratislavské" zasadnutie vlády avizovali už koncom augusta premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) i primátor slovenskej metropoly Matúš Vallo po spoločnom stretnutí.

Vallo priznal, že hlavné mesto má primárne záujem na tomto rokovaní riešiť témy financovania mesta, kompetencie mestskej polície či lesov v okolí Bratislavy.

Pellegrini vyjadril záujem pomôcť hlavnému mestu, je presvedčený, že hlavné mesto, ako vstupná brána do krajiny a sídlo dôležitých štátnych inštitúcií si zaslúži špeciálny status

Rokovanie vlády venované problémom hlavného mesta sa zopakuje takmer po dvoch rokoch. V polovici decembra 2017 bola výsledkom negociácie finančná pomoc, určená na riešenie dopravy.

Mesto vtedy dostalo 13 miliónov eur na opravu ciest a takmer 25 miliónov za riešenie napojenia Devínskej Novej Vsi s diaľnicou D4 a cestou II/505, aby sa znížila záťaž na uliciach Opletalova a J. Jonáša. Hlavné mesto dostalo tiež viac času pri splácaní návratnej finančnej pomoci od štátu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.