Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2019, 11:41

Padol ďalší rozsudok v kauze Čistý deň. Blahová adresovala výzvu Richterovi a Tomášovi

Natália Blahová reagovala na ďalší rozsudok, ktorý v kauze padol.

Padol ďalší rozsudok v kauze Čistý deň. Blahová adresovala výzvu Richterovi a Tomášovi
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Poslankyňa Národnej rady Natália Blahová vyzvala ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera a poslanca Erika Tomáša, aby sa ospravedlnili obetiam kauzy Čistý deň.

Členka mimoparlamentnej Demokratickej strany tak reagovala na ďalší rozsudok, ktorý v kauze padol.

​Poslankyňa Blahová svojím blogom otvorila kauzu Čistý deň. Podľa jej slov rozhodnutie súdu potvrdzuje, že informácie, ktoré získala na základe osobných rozhovorov s klientmi resocializačného zariadenia a ich rodičmi, boli pravdivé.

"Preto je celkom nepochopiteľná snaha ministra Richtera i vedenia Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR zastierať a bagatelizovať problémy v Čistom dni, a rovnako aj poslanca Smeru-SD Erika Tomáša, ktorý vynaložil veľa síl na ochranu vedenia tohto resocializačného centra," reagovala.

Nazdáva sa, že ich správanie bolo "neodpustiteľné". "Preto je legitímne vysloviť domnienku, že ak by mali osobný prospech z toho, aké pomery vládnu v Čistom dni, nekonali by inak," uviedla.

Televízia Markíza v pondelkovom (25. 11.) večernom spravodajstve informovala o tom, že kuchára z resocializačného zariadenia

Čistý deň v Galante uznal súd vinným zo zločinu sexuálneho zneužívania. Dostal trest päť rokov a štyri mesiace. Pohlavný styk mal so 14-ročnou chovankyňou.

Obžalovaný tvrdí, že bol dobrovoľný. Obhajca odsúdeného Jakuba sa plánuje voči rozsudku odvolať. Rozhodne teda krajský súd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.