Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Kriminalisti z Národnej kriminálnej agentúry zasahovali v Tipose. Informáciu priniesol portál aktuality.sk. NAKA vyšetruje legalizáciu príjmov z trestnej činnosti cez štátnu akciovku. Kriminalisti tesne pred obedom zadržali šéfa štátnej firmy Jána Barcziho.

​Kauza o praní peňazí

Kauza o praní peňazí vyplávala na povrch v apríli tohto roka. Tipos ešte v minulom roku zrušil 142 hráčskych kont. Dôvodom bolo, že hráči tieto kontá používali na preposielanie peňazí na účty v bankách, bez toho, aby vôbec stávkovali. 

Problém spočíva v tom, že hráči si na svoje hracie kontá vložili peniaze a potom bez toho, aby ich použili pri stávkovaní, ich poslali na svoj osobný účet.

To je porušenie všeobecných obchodných podmienok lotériovej spoločnosti. Toto prelievanie peňazí im však umožnil Tipos. Dôvodom bol nedokonalý systém, ktorý spôsobil to, čo spoločnosť v pravidlách sama zakazuje.

V oficiálnej odpovedi sa uvádza, že celkovo sa mohlo preliať 260-tisíc eur. Aktuality.sk však píšu, že mohlo ísť celkovo o viac ako 20 miliónov eur.

Reakcia ministerstva

Dôvodov k takémuto konaniu môže byť viac. Takýmto spôsobom by hráči vedeli poslať peniaze inej osobe, ktorá by ich nemusela zdaňovať, závažnejšie je spôsob legalizovať príjmy z trestnej činnosti.

Ministerstvo financií SR je znepokojené situáciou v spoločnosti Tipos, národná lotériová spoločnosť a. s. MF SR bude čakať na výsledok vyšetrovania. S ohľadom na priebeh vyšetrovania sa nebude k tejto téme momentálne vyjadrovať," píše sa v stanovisku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.