Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2019, 07:35 Aktualizované dňa 25.11.2019 o 10:35

V areáli teplárne v Martine horelo, v meste bola veľmi zlá viditeľnosť

Pri požiari sa nikto nezranil.

V areáli teplárne v Martine horelo, v meste bola veľmi zlá viditeľnosť
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Požiar zauhľovacieho zariadenia v Martinskej teplárenskej v Martine zlikvidovali hasiči v pondelok ráno po siedmej hodine.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Miroslavy Ondrichovej sa pri ňom nikto nezranil.

Doplnila, že k požiaru vyslali aj dobrovoľných hasičov z Martina-Priekopy a Koštian nad Turcom.

"Rýchlym zásahom hasičov bol požiar čoskoro lokalizovaný a nedošlo k jeho rozšíreniu na skládku uhlia. Pár minút po siedmej hodine ráno požiar uhasili. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania," dodala Ondrichová.

Martinská teplárenská na sociálnej sieti mesta informovala, že v pondelok v skorých ranných hodinách došlo k požiaru dopravných pásov v prevádzke zauhľovania.

"Skládka hnedého uhlia požiarom zasiahnutá nebola. V súvislosti s horiacimi dopravníkmi boli na viacerých miestach mesta Martin uskutočnené merania kvality ovzdušia, ktoré nepreukázali zdravie ohrozujúce zvýšenie emisií a tuhých znečisťujúcich látok. Situácia je stabilizovaná a nepredstavuje riziko pre zdravie obyvateľov. Prevádzka na zdroji tepla je zabezpečená a dodávka tepla je bez obmedzení. V súčasnosti spolupracujeme so záchrannými zložkami na identifikácii príčin vzniku požiaru," uviedla teplárenská spoločnosť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.