Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Hlavné pojednávanie v kauze zmenky bolo pozastavené pre práceneschopnosť Pavla Ruska. Vy ste povedali, že ide z jeho strany o bohapustú obštrukciu. Prečo si to myslíte?

Samozrejme, je prirodzené ochorieť. Navyše, ak sa to stane prvýkrát. Ja som argumentoval tým, že 13. novembra niekto odvolá súhlas s tým, aby sa hlavné pojednávanie konalo v jeho neprítomnosti, 14. novembra je práceneschopný, 15. novembra doručí takúto ospravedlnenku súdu, teda v piatok, čo boli posledné hodiny pred pojednávaním. Následne sa v pondelok nezúčastní na pojednávaní a súd je natoľko ústretový, že zmení program celého pojednávania a chce vykonávať len dôkazy navrhované obhajobou. Pokiaľ všetky tieto skutočnosti vyznievajú v neprospech hlavného pojednávania, kde sa majú vykonať dôležité dôkazy a nakoniec sa nevykoná nič, tak potom ja v takomto konaní vidím vysokú mieru podozrenia z obštrukčnej činnosti.

Vidíte tam však dôvod na obštrukcie, ktoré by pomohli Pavlovi Ruskovi?

Ja rozmýšľam konštruktívne, obžalovaný a ich obhajoba často deštruktívne. Možno by som sa odvolal na slová doktora Lipšica, ktorý povedal, že každý mesiac na slobode je pre niekoho cenný a je nejakou výhodou. Takže, vidím iba takúto alternatívu, lebo sa dívame na veci tak, ako sa javia teraz.

Je možné v tomto štádiu dokázať, že ide o obštrukcie?

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.