Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Hlavné pojednávanie v kauze zmenky bolo pozastavené pre práceneschopnosť Pavla Ruska. Vy ste povedali, že ide z jeho strany o bohapustú obštrukciu. Prečo si to myslíte?

Samozrejme, je prirodzené ochorieť. Navyše, ak sa to stane prvýkrát. Ja som argumentoval tým, že 13. novembra niekto odvolá súhlas s tým, aby sa hlavné pojednávanie konalo v jeho neprítomnosti, 14. novembra je práceneschopný, 15. novembra doručí takúto ospravedlnenku súdu, teda v piatok, čo boli posledné hodiny pred pojednávaním. Následne sa v pondelok nezúčastní na pojednávaní a súd je natoľko ústretový, že zmení program celého pojednávania a chce vykonávať len dôkazy navrhované obhajobou. Pokiaľ všetky tieto skutočnosti vyznievajú v neprospech hlavného pojednávania, kde sa majú vykonať dôležité dôkazy a nakoniec sa nevykoná nič, tak potom ja v takomto konaní vidím vysokú mieru podozrenia z obštrukčnej činnosti.

Vidíte tam však dôvod na obštrukcie, ktoré by pomohli Pavlovi Ruskovi?

Ja rozmýšľam konštruktívne, obžalovaný a ich obhajoba často deštruktívne. Možno by som sa odvolal na slová doktora Lipšica, ktorý povedal, že každý mesiac na slobode je pre niekoho cenný a je nejakou výhodou. Takže, vidím iba takúto alternatívu, lebo sa dívame na veci tak, ako sa javia teraz.

Je možné v tomto štádiu dokázať, že ide o obštrukcie?

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.