Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2019, 15:53

Kočner o Ficovi: Budem sa modliť, aby pán premiér bol prezidentom a aby sa mu nič zlé nestalo

  • Marian Kočner pátra v nahrávke po tom, kto vydieral šéfa Penty Jaroslava Haščáka.
  • Kočner pred prezidentskými voľbami v roku 2014 tvrdí, že zverejnenie Gorily môže poškodiť Ficovi a všetci, čo to naňho vytiahnu, majú problém.

Polícia disponuje ďalšími dvoma nahrávkami, ktoré vyhotovil Marian Kočner a majú sa týkať situácie okolo vydierania šéfa Penty Jaroslava Haščáka Gorilou.

Má ísť o nahrávku rozhovoru Kočnera s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a rozhovor Kočnera s Lórantom Kósom. Informáciu priniesol Denník N

​Kočner v rozhovore spomína aj expremiéra a šéfa Smeru Roberta Fica. Kočner pátra po tom, kto Haščáka vydieral. Z nahrávky, ktorá bola zverejnená už v polovici októbra, vyplýva, že to mal byť Trnka so svojimi kamarátmi Kósom a Oskarom Bereczkom.

Chcel vedieť, kto vydiera Haščáka

Pred prezidentskými voľbami v roku 2014 túto informáciu Kočner ešte nevedel. Prvá nahrávka je z 5. marca a Kósa v nej zapiera, že s Trnkom vymysleli plán na vydieranie. 

Kočner sa snaží zistiť, kto za vydieraním stojí. Obával sa, že Haščák podozrieva práve jeho. Hovoril tiež o Ficovi. „Ten druhý, ktorý je na tom, pán premiér, je presvedčený o tom, že vy ste to dostali od Dobroša, Dobroš odo mňa,“ hovorí Kočner Kósovi a chce od neho počuť meno, kto Haščáka vydieral.

Ďalej tvrdí, že všetci traja sú v centre záujmu najvyšších štátnych orgánov. "Komu to dnes môže, samozrejme, poškodiť, je kandidát na prezidenta, pán premiér. Každý, kto by to týmto spôsobom chcel použiť, si musí uvedomiť, že on, aj keď prezidentom nebude, bude premiérom tohto štátu ešte dva roky a majú pop…i všetci, čo to naňho vytiahnu. To je tak zlá doba na obchodovanie s týmto, že horšia ani byť nemohla,“ hovorí. 

"Už to rieši niekto iný"

Kočner Kósu a Trnku v nahrávke varuje, aby si dávali pozor na telefón. Hovorí, že vec už nerieši ani Slávo, ani chalani z Penty.

"Obávam sa, že už to rieši niekto iný a sme všetci traja pod veľmi veľkým drobnohľadom a neviem, či sa nezdvihnem a nepôjdem do p…e, až pokým bude po voľbách, a budem sa modliť, aby pán premiér bol prezidentom a aby sa mu nič zlé nestalo,“ pokračoval Kočner.

Za vydieraním mal byť Trnka

V polovici októbra zverejnil Denník N 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Kočnerom. Tá mala byť zakončením Kočnerovho vyšetrovania, keď zistil, že za vydieraním Haščáka je Trnka so svojimi kamarátmi.

Kočner v nahrávke vyšetruje Trnku, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa mu fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí.

Kočner v rozhovore s Trnkom tvrdil, že zabudol u Trnku nahrávku Gorily, za čo mu Haščák zobral milión eur.

„Prečo ste išli vydierať toho Haščáka? Čo si od toho očakával? Do p..e, vieš, že je to môj kamarát. Vieš, k…a, že je to človek, ktorý okrem iného pomáhal, do p..e, a kupoval poslancov, keď si sa mal stať generálnym prokurátorom. Bohužiaľ nám jeden chýbal, ale aj on bol ten, ktorý zložil peniaze a dal tam za teba milión eur. Presne takisto, ako som dal milión eur za to ja. Že tam chýbal jeden hlas, do p..e, za to ja nemôžem, lebo to ty si si vybavoval SDKÚ a v SDKÚ nedali ani jeden hlas,“ rozpráva Kočner.

Kočner na nahrávke sa viackrát pýtal, aby mu Trnka vysvetlil, prečo išiel za Haščákom a pokúsil sa ho vydierať. Stále tvrdil, aby prestal klamať, lebo ho zabijú.

Trnka tvrdil, že to vie. „Ja viem, že ma zabijú. Ja som mŕtvy,“ povedal bývalý generálny prokurátor na nahrávke.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.