Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2019, 15:38 Aktualizované dňa 21.11.2019 o 17:18

Opozícia sa na spoločnej koalícii nedohodla. Kiska a Sulík vysvetlili dôvody

Šéf Za ľudí Andrej Kiska zvolal brífing na 16.00 hod., šéf SaS Richard Sulík ohlásil brífing na 16.30 hod.

Opozícia sa na spoločnej koalícii nedohodla. Kiska a Sulík vysvetlili dôvody
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Opozícia sa nedohodla na spoločnej koalícii do budúcoročných parlamentných volieb. Dohoda neprišla napriek viacerým rokovaniam. Oznámil to šéf strany Za ľudí Andrej Kiska.

Krok zdôvodnil tým, že sa nezrealizovala predstava jeho strany o veľkej koalícii, v ktorej by sa spojili všetky opozičné demokratické subjekty, s ktorými by si strana Za ľudí vedela predstaviť zostavenie vlády.

Zopakoval, že vytváranie predvolebnej koalície má zmysel len vtedy, ak jej percentá prevyšujú jednoduchý súčet percent jednotlivých strán.

Preto podľa neho iniciovala strana Za ľudí už druhýkrát vytvorenie veľkej koalície v Bloku zmeny.

"Chcem oznámiť, že strana Za ľudí pôjde do volieb samostatne. Nebude vytvárať koalíciu so žiadnou inou politickou stranou. Táto koalícia stroskotala kvôli tomu, že nevieme vytvoriť veľký Blok zmeny. A to by nebolo pre dobro tejto krajiny," povedal Kiska na brífingu.

Vyjadrenie Kisku k tomu, že opozícia sa na spoločnom postupe nedohodla:

Sulík na brífingu v reakcii povedal, že SaS pôjde do volieb samostatne. "Nemáme obavy, že by sme sa do parlamentu nedostali. S našimi partnermi budeme mať naďalej dobré vzťahy. Nemám obavy, že dnešné odmietnutie so strany Andreja KIsku by na tom niečo zmenil. Som presvedčený, že po voľbách zostavíme slušnú pravicovú vládu. My sme boli ochotní pridať sa do koalície lebo cítime zodpovednosť a vidíme spoločenskú objednávku. Tento pokus nevyšiel, berieme to na vedomie. Máme predpoklady na solídny výsledok," povedal Sulík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.