Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2019, 14:34

Polícia sa bráni kritike v prípade zabitia Violy: Nejde o sériového páchateľa, sú rôzne verzie

Dôvodom pre mlčanie mala byť aj taktika, ktorú však polícia nechce bližšie vysvetliť.

Polícia v súvislosti s brutálnym zabitím mladej ženy, ktorá bola nájdená v bratislavskom prístave 11. novembra, nezistila aktivitu recidivistu alebo sériového páchateľa. Informuje o tom na svojom oficiálnom facebookovom účte. 

"Z tohto dôvodu nebolo nevyhnutné okamžite informovať či varovať verejnosť a šíriť dezinformácie ústiace do masovej paniky a strachu," reaguje polícia na kritiku, že sa k prípadu prvýkrát oficiálne vyjadrila až 19. novembra, teda vyše týždeň od toho, kedy sa skutok stal.

Polícia tvrdí, že hoci problémom pri identifikácii obete bolo, že nemala pri sebe identifikačné doklady, jej identitu zistili už 12. novembra. "Čo je pre podobné prípady značne krátka doba," podotýka.

Portál nastope.sk včera informoval, že malo trvať tri dni, kým sa podarilo zistiť, že ide o Violu Macákovú. 

"Dovtedy policajti a ďalší odborníci skúmali, aké typy zranení žena utrpela, čo jej ich mohlo spôsobiť, ako sa na mieste nálezu vyskytla, a ďalšie podobné informácie a úkony," približuje postupy polícia v statuse.

Dôvodom pre mlčanie mala byť aj taktika, ktorú však polícia nechce bližšie vysvetliť. Polícia zároveň vyjadrila pochopenie pre ľudí, ktorí očakávali viac informácií o tak závažnom trestnom čine.

"Kriminalisti na prípade intenzívne pracujú, zaoberajú sa rôznymi verziami a zbierajú nové dôkazy. Akonáhle to bude možné a neohrozíme tým dolapenie páchateľa, povieme vám viac." 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.