Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2019, 11:35

Pellegrini požiadal o stretnutie Balciara. Dôvodom je obvinenie Naďa z OĽaNO

Premiér Peter Pellegrini poskytne bližšie informácie pred stredajším výjazdovým rokovaním vlády v Slavošovciach.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) požiadal riaditeľa Vojenského spravodajstva Jána Balciara o stretnutie. Informovať sa chce o povahe a rozsahu protiprávneho konania zo strany bývalého zamestnanca rezortu obranu Jaroslava Naďa z OĽaNO a jeho možný dosah na ohrozenie záujmov.

Toho vyšetrovateľ NAKA obvinil z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti.

​Predseda vlády sa v súvislosti s medializovanými informáciami o obvinení v stredu zároveň uistil, že tak ako v minulých podobných prípadoch koná polícia pod dohľadom prokuratúry a v súlade so zákonom.

"Polícia Jaroslavovi N. nielen zabavila mobilný telefón, ale aj vzniesla obvinenie zo spáchania trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. Preto odmietam akékoľvek účelové spochybňovanie práce orgánov činných v trestnom konaní len preto, že sa to niekomu práve politicky hodí," uviedol Pellegrini.

Bližšie informácie poskytne pred stredajším výjazdovým rokovaním vlády v Slavošovciach.

Polícia v utorok na sociálnej sieti informovala, že vyšetrovateľ NAKA obvinil Naďa z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. "Podľa vyšetrovateľa mal J. N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám," napísala polícia.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v reakcii pre TASR uviedol, že v prípade vypočúvania Jaroslava N. ide o pomstu zo strany Balciara, o ktorom Jaroslav N. zverejnil informácie, že záhadne vlastní desiatky nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť ich nadobudnutie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.