Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2019, 00:00

Bratislavské škôlky sú preplnené

Triedy v materských školách v hlavnom meste sú naplnené na maximum. Samosprávy sú tak odkázané na zháňanie financií.

Bratislavské škôlky sú preplnené
Zdroj: Peter Mayer

V materskej škole má byť v jednej triede od 10 do 20 detí. Tak znie vyhláška, ktorou sa musia riadiť obce. Namiesto toho je v mnohých bratislavských škôlkach 22 aj 23 detí. Upozornil na to Najvyšší kontrolný úrad. Najhoršie je na tom Petržalka, kde sa počet detí vyšplhal v priemere až na 23.


Kapacita je problém
Zákon určuje počet detí v triedach podľa veku. Platí, že čím sú menšie, tým menej ich spolu môže byť. Škôlky zároveň nesmú prekročiť kapacitu v jednej triede o viac ako tri deti.


V materskej škole na Turnianskej ulici v Petržalke využili možnosť maximálneho možného zvýšenia počtu detí v každej triede. Dôvodom bol nedostatok miesta. „Kapacitne to nezvládame, ale momentálne sú v príprave stavebné práce a do konca školského roka by sme sa mali rozšíriť o dve triedy,“ hovorí riaditeľka škôlk

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.