Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2019, 21:28

Na smrť dobitú ženu nevedeli policajti identifikovať tri dni, tvrdí portál nastope.sk

Viola Macáková bola evidovaná ako neznáma žena XY.

Obeť brutálneho násilníka Viola Macáková, ktorú našli v bratislavskom prístave minulý pondelok 11. novembra dobitú na smrť, nevedeli policajti identifikovať niekoľko dní. Tvrdí to portál nastope.sk s tým, že bola evidovaná ako neznáma žena XY.

​Po troch dňoch preverili totožnosť

Podľa portálu jej meno nepoznali ani po tom, ako bola jej podobizeň v policajnej databáze medzi nezvestnými ľuďmi.

Po troch dňoch sa mal niekto zo Sniny ozvať na polícii, či neznáma žena nie je práve Macáková. Policajti mali následne začať totožnosť obete preverovať.

Prípad si teraz prevzali z Okresného riaditeľstva Bratislava II. kriminalisti z Krajského policajného riaditeľstva v Bratislave.

Operačné stredisko záchranárov prijalo 11. novembra od zamestnancov prístavu hlásenie, že medzi mostom Apollo a prístavným mostom našli dobitú ženu. Mala byť stále pri vedomí, no podchladená a zvíjala sa od bolesti, stále sa však snažila komunikovať.

Na rôznych častiach tela mala mať ťažké zranenia. Záchranári bojovali o jej život, no počas prevozu do nemocnice zomrela.

Ohavný trestný čin

Polícia vyše týždňa o prípade neinformovala. V utorok doobeda vydala stanovisko na sociálnej sieti.

"Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili oživiť, avšak bezúspešne. Privolaný súdny lekár na mieste cudzie zavinenie nevylúčil ani nepotvrdil a pre zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva," uviedla polícia. 

Podľa portálu noviny.sk mal ženu páchateľ alebo skupina páchateľov tĺcť po členkoch, mala rozsiahle devastačné poranenia análneho otvoru od neznámeho predmetu a zlomený stavec.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia a prípad dnes prebral odbor kriminálnej polície. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.