Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2019, 18:41 Aktualizované dňa 19.11.2019 o 20:52

NAKA obvinila z vynesenia utajovaných skutočností Naďa z OĽaNO. Matovič hovorí, že ide o pomstu

Podľa vyšetrovateľa mal Jaroslav Naď žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil z trestného činu ohrozovania utajenej skutočnosti J. N. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

Má ísť o Jaroslava Naďa z OĽaNO. Ako prvý na to upozornil denník Sme.

Podľa hovorcu hnutia bol Naď večer na diskusii, v najbližších dňom poskytne stanovisko.

"Podľa vyšetrovateľa mal J. N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám. Dôvody tejto jeho aktivity sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," uviedla polícia.

Líder hnutia Igor Matovič si myslí, že v prípade vypočúvania poslanca Jaroslava Naďa (OĽaNO) vyšetrovateľom NAKA ide o pomstu. Uviedol to v reakcii pre TASR.

"Obávam sa že ide o primitívnu pomstu zo strany šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara, o ktorom Jaroslav Naď zverejnil informácie, že záhadne vlastní desiatky nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť ich nadobudnutie," povedal. Keďže sa blížia voľby, Matovič mieni, že "takéto podlé útoky" budú pribúdať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.