Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2019, 22:25

Pellegrini priamo na mieste nehody: Je to hrozivý pohľad, človeka až mrazí

Premiér vo štvrtok zvolá mimoriadne rokovanie vlády, na ktorom by mali ministri rozhodovať o vyhlásení štátneho smútku.

Po zrážke autobusu s kamiónom v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce v okrese Nitra dnes poobede zahynulo 12 ľudí, z toho štyri maloleté osoby. Premiér Peter Pellegrini predčasne prerušil oficiálnu návštevu na Cypre a krátko po deviatej večer dorazil na miesto nehody.

"Stojíme na mieste jednej z najväčších tragédii v našej histórii, čo sa týka ťažkých dopravných nehôd. Pohľad na to miesto je naozaj hrozivý. Až človeka mrazí, keď vidí, čo sa tu stalo," vyhlásil premiér Pellegrini na mieste nehody.

"Niektorí sú stále vo veľmi, veľmi vážnom stave," povedal premiér a poďakoval záchranným zložkám. "Naozaj urobili maximum preto, aby zachránili čo najviac ľudských životov," povedal.

Premiér spomenul, že ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská obišla všetky nemocnice, kde sa nachádzali obete nehody a Pellegriniho o podrobne informovala.

"Tým, ktorí to neprežili už sa život nevráti, ale pevne verím, že pomoc, ktorá je poskytovaná rodinám, pomôže zmierniť túto tragickú situáciu a tieto tragické chvíle," povedal Pellegrini.

​Premiér oznámil, že zrejme na zajtra o 11.00 zvolá mimoriadne rokovanie vlády, na ktorom by mali ministri rozhodovať o vyhlásení štátneho smútku, pravdepodobne na piatok. 

"Pri takýchto udalostiach sme tak vždy spravili, či už to bola veľká nehoda v Polomke alebo iné veľké nehody, táto dopravná nehoda svojou početnosťou naozaj patrí k tým najhorším v našej histórii," povedal Pelllegrini. 

"Je to to najmenej, kedy celý Slovenský národ bude súcitiť s rodinami, ktoré prišli o svojich blízkych, o svoje deti alebo svojich rodičov, svojich starých rodičov," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.