Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2019, 13:34

Jankovská sa odvolala voči pozastaveniu funkcie sudkyne,namieta Kurilovskú

Monika Jankovská vo svojom odvolaní namieta senát, v ktorom sedí Lucia Kurilovská.

Sudkyňa a bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD Monika Jankovská sa odvolala voči rozhodnutiu disciplinárneho senátu, ktorý jej pozastavil výkon funkcie sudkyne.

Vo svojom odvolaní namieta senát, v ktorom sedí Lucia Kurilovská. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Súdnej rady Veronika Müller.

​"O námietke vznesenej voči profesorke Kurilovskej bude rozhodovať senát, ktorý toho času ešte nie je určený, nakoľko až po zaslaní vyjadrenia namietanej pani Kurilovskej bude námietka pridelená konkrétnemu senátu," uviedla Müller.

Jankovská je podľa informácií z Kancelárie disciplinárnych senátov zatiaľ jedinou sudkyňou z "dotknutej skupiny sudcov", ktorá sa voči rozhodnutiu disciplinárneho senátu odvolala.

Dôvod, prečo Jankovská Kurilovskú namieta, je neznámy. Lucia Kurilovská sa začala angažovať v politike ako členka strany Tomáša Druckera Dobrá Voľba.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.