Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 20:37

Meteorológovia varujú pred vetrom, dažďom aj povodňami v niektorých častiach Slovenska

Výstrahu prvého stupňa vydali meteorológovia pred dažďom napríklad v Nitrianskom, Trenčianskom, Trnavskom a Bratislavskom kraji.

Meteorológovia varujú pred vetrom, dažďom aj povodňami v niektorých častiach Slovenska
Zdroj: Pixabay

V okresoch Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín, Zvolen, Detva, Banská Bystrica, Brezno, Poltár, Poprad, Kežmarok, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica a Levoča hrozí povodeň z trvalého dažďa.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahu prvého stupňa.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

​Pre okresy na severe Slovenska platí výstraha do stredy (13. 11.) do 14.00 hod., pre ostatné do štvrtka (14. 11.) do 14.00 hod.

SHMÚ neodporúča využívať vodné toky v postihnutých okresoch na rekreačnú plavbu. SHMÚ neodporúča využívať vodné toky v postihnutých okresoch na rekreačnú plavbu.

Pri výstrahe prvého stupňa môžu povodne spôsobiť malé nebezpečenstvo a škody na majetku menšieho rozsahu, pripomínajú meteorológovia.

Pre Banskobystrický, Košický, Prešovský a Žilinský kraj je vyhlásený na stredu druhý stupeň výstrahy pred intenzívnym dažďom až do polnoci.

Výstrahu prvého stupňa vydali meteorológovia pred dažďom v Nitrianskom, Trenčianskom, Trnavskom a Bratislavskom kraji.

Pre Košický kraj je vydaná výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách. Výstrahu prvého stupňa pred vetrom vydalo SHMÚ pre Žilinský a Prešovský kraj.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.