Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 19:52

Andruskó vypovedal o trestnej činnosti ministrov. Mal spomínať Richtera, Sakovú či Stromčeka

Zoltán Andruskó tvrdí, že peniaze mali brať za rýchle a bezproblémové vybavenie povolení pre cudzincov.

Obvinený z vraždy novinára Jána Kuciaka Zoltán Andruskó vypovedal o údajnej trestnej činnosti ministrov.

Tvrdí, že peniaze mali brať za rýchle a bezproblémové vybavenie povolení pre cudzincov. Informovala o tom TV Markíza, ktorá získala detaily výpovede Andruskóa.

Vyšetrovateľ to má preveriť

Vybavovanie pracovných povolení a povolení na pobyt pre cudzincov sa má týkať personálnej agentúry z Kolárova, ktorej šéfom je podnikateľ Boris Gatial.

Andruskó podľa Markízy tvrdí, že za bezproblémové a rýchle vybavenie povolení údajne platil Gatial "všimné v desiatkach eur na osobu" buď vtedajšiemu štátnemu tajomníkovi Ministerstva dopravy a výstavby SR Viktorovi Stromčekovi, alebo ministrovi práce Jánovi Richterovi (Smer-SD).

Andruskó poukázal aj na údajne dobré vzťahy medzi ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer-SD) a Gatialom.

Tvrdí tiež, že Gatial mal písať Sakovej povzbudzujúce správy ešte pred tým, ako sa stala ministerkou. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry má teraz preveriť slová Andruskóa.

Považujú to za fabulácie

Saková, Richter, Stromček aj Gatial tieto obvinenia odmietajú a považujú ich za fabulácie. Minister práce tvrdí, že Gatiala nepozná a nikdy sa s ním nestretol.

"Tieto informácie alebo obvinenia absolútne odmietam. Nič také sa neriešilo, ide to štandardným postupom," povedal Gatial.

Stromček uviedol, že človek obvinený z vraždy je ochotný klamať a tvrdí nezmysly, aby dostal nižší trest. Dodal, že ako štátny tajomník na ministerstve dopravy nemal kompetencie ani dosah na to povolenia vybavovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.