Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 14:31

Slovenský štít: Pozrite si, ako prebiehalo jedno z najväčších vojenských cvičení v našej histórii

Cvičenie Slovenský štít sa konalo za účasti celkovo viac ako 2800 profesionálnych vojakov.

Slovenský štít: Pozrite si, ako prebiehalo jedno z najväčších vojenských cvičení v našej histórii
Zdroj: Ministerstvo obrany

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa od 4. novembra konalo vojenské cvičenie Slovenský štít 2019, ktoré malo preveriť spôsobilosti ozbrojených síl.

"Vojaci potvrdili pripravenosť a zároveň aj schopnosť spolupracovať s armádami iných krajín," uviedol minister obrany Peter Gajdoš. 

„Toto cvičenie je každoročne vrcholom výcvikového roka našich ozbrojených síl a a tento rok sa zaradilo medzi jedno z najväčších v histórii,“ dodal šéf rezortu.

Zároveň vyzdvihol, že scenár cvičenia bol pripravený tak, aby vojaci cvičili v čo najreálnejších bojových podmienkach.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl gen. Daniel Zmeko pri tejto príležitosti vyzdvihol pripravenosť príslušníkov Ozbrojených síl plniť úlohy v náročných podmienkach a tiež v spolupráci so zahraničnými partnermi.

Cvičenie Slovenský štít 2019 sa konalo za účasti celkovo viac ako 2800 profesionálnych vojakov, z toho takmer 1500 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Okrem nich sa na cvičení podieľali aj vojaci z Česka, Maďarska, Poľska, Spojených štátov amerických, a po prvýkrát aj z Portugalska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.