Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 14:08

Čižnár odvolal krajskú prokurátorku, ktorá tvrdí, že omylom osem rokov neriešila prípad

Iveta Kopčová bude naďalej pôsobiť vo funkcii prokurátorky na Krajskej prokuratúre v Bratislave.

Čižnár odvolal krajskú prokurátorku, ktorá tvrdí, že omylom osem rokov neriešila prípad
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár odvolal krajskú prokurátorku v Bratislave Ivetu Kopčovú z dôvodu prieťahov. Za generálnu prokuratúru to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Generálna prokuratúra zároveň v pondelok 11. novembra vyhlásila výberové konanie na pozíciu krajského prokurátora v Bratislave. Žiadosť o zaradenie do výberového konania môžu prokurátori podávať do 25. novembra. Samotné konanie sa začne 5. decembra. Na odvolanie upozornil Denník N.

"Iveta Kopčová bola rozhodnutím generálneho prokurátora zo dňa 8. novembra odvolaná z funkcie krajskej prokurátorky v Bratislave s účinnosťou od 11. novembra. Dôvodom jej odvolania z funkcie krajskej prokurátorky v Bratislave boli prieťahy v konaní v konkrétnej trestnej veci," uvádza sa v stanovisku prokuratúry.

Kopčová bude naďalej pôsobiť vo funkcii prokurátorky na Krajskej prokuratúre v Bratislave.

Denník N pripomenul, že Kopčová tvrdí, že osem rokov neobžalovala Lórenta Kósu z pokusu o úverový podvod z dôvodu, že omylom založila spis do spisovne. Ten mal byť podľa nahrávky Mariana Kočnera s Dobroslavom Trnkom komplicom pri vydieraní akcionára Penty Jaroslava Haščáka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.