Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Slováci by mohli viac separovať, keby boli finančne motivovaní – vyplýva to z analýzy Inštitútu environmentálnej politiky.

Až v 94 percentách obcí na Slovensku teda nezáleží na tom, čo hodíte do nádoby na komunálny odpad.

„Prax zo Slovenska, ale aj zo zahraničia ukazuje, že systém motivačných poplatkov, pri ktorom sa výška poplatku odvíja od množstva vyprodukovaného odpadu, napomáha k tomu, aby občania začali viacej triediť a produkovali menej odpadu,“ vysvetľuje analytička Inštitútu environmentálnej politiky Stella Slučiaková, ktorá spomínanú analýzu vypracovala.

Motivačný systém funguje v 167 obciach a štyroch mestách – ľudia tam zaplatia len za množstvo komunálneho odpadu, ktorý reálne vyprodukujú.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.