Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2019, 09:30

Boli by za návrat Dzurindu do politiky? Ako reagovali šéfovia najväčších firiem na Slovensku

  • V bratislavskom hoteli River Park sa konala konferencia Slovenský národný záujem, organizovaná Hospodárskymi novinami.
  • Konferencia bola rozdelená do dvoch panelov, politického a podnikateľského. 
  • V prvom paneli sa predstavili premiér Peter Pellegrini, expremiér Mikuláš Dzurinda, viceprezident EIB Vazil Hudák a minister zahraničia Miroslav Lajčák. 
  • V druhom paneli diskutovali Miroslav Kiraľvarga (U.S. Steel Košice), Alexej Beljajev (Tatravagónka), Jozef Klein (Asseco) a Gabriel Szabó (Slovnaft). 
  • Podujatím sprevádzala šéfredaktorka Hospodárskych novín Marcela Šimková. 
Boli by za návrat Dzurindu do politiky? Ako reagovali šéfovia najväčších firiem na Slovensku
Zdroj: HN/Peter Mayer

Témy: 

30 rokov od Nežnej revolúcie - ktoré príležitosti sme využili a ktoré, naopak, zostali pod svojim potenciálom

Desaťročia pred nami - kde by sa malo Slovensko pozicionovať v najbližších 30, 50 rokoch. Na ktorých pilieroch by mala stáť naša ekonomika a hospodárstvo?

Pozícia a konkurencieschopnosť - ako by sa malo Slovensko pozicionovať v rámci EÚ? Ako v rámci EÚ a aj samostatne zvyšovať našu konkurencieschopnosť? Ako by mali byť nastavené naše zahraničné vzťahy? Prirodzení spojenci v zahraničnej politike

Evolúcia biznisu na Slovensku - akým vývojom prešli slovenské firmy a investori na Slovensku? Ako sa zmenili a ako sa zmenilo prostredie, v ktorom podnikajú?

Výzvy najbližších desaťročí pre firmy a investorov - Akým výzvam, interným, externým musia čeliť v najbližších rokoch? Ako sú na tieto zmeny pripravené? (automatizácia procesov, využívanie IT v priemysle, meniaca sa štruktúra zahraničného dopytu)

Ako zmení tlak na zelenú politiku náš biznis - Elektromobilita, väčší tlak na ekológiu, prísnejšie emisné normy naprieč hospodárstvom: ako perspektívne zmenia firmy u nás? A pripravujú sa na zmeny?

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.