Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2019, 15:01

Fico by na mieste Glváča odstúpil, ak by zodpovednosť vyvodili aj iní. Jeho dni sa krátia, reaguje Matovič

  • ​Predseda Smeru Robert Fico v súvislosti s Martinom Glváčom zopakoval svoje slová, že má jeho podporu.
  • Šéf OĽaNO Igor Matovič chce začať zbierať podpisy na opätovné odvolávanie podpredsedu parlamentu.

Líder OĽaNO Igor Matovič sa chce obrátiť na svojich opozičných partnerov.

Plánuje zozbierať podpisy pod opätovný návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Martina Glváča z postu podpredsedu parlamentu.

Dôvodom má byť Glváčova komunikácia s Marianom Kočnerom. 

Opozícia chce následne odovzdať aj podpisy na odvolávanie premiéra Petra Pellegriniho, ktorý podľa Matovičových slov nie je schopný "odstaviť" Glváča. 

"Po dnešku je zrejmé, že Fico sa vo svojej nenávisti voči mne a Pellegrinimu zacyklil - a bude držať Glváča "najust", "lebo Matovič" a "lebo Pellegrini," narážal Matovič na dnešné slová šéfa Smeru Roberta Fica. 

Fico v utorok vyhlásil, že by na mieste Glváča odišiel z funkcie hneď po tom, ako by voči sebe vyvodili zodpovednosť opoziční politici, ako Richard Sulík či práve Matovič.

Fico zopakoval, že Glváč má jeho podporu

Matovič kritizoval aj premiéra. "Nemá dosť odvahy a ani sily, aby dokázal mafiánskeho sluhu Glváča upratať z obehu. Preto sme sa rozhodli Pellegrinimu "kamarátsky" pomôcť," tvrdí líder OĽaNO, ktorý zároveň vyhlásil, že Glváčove dni sa krátia.

"Samozrejme, robíme to aj vzhľadom na chvíľkové precitnutie svedomia Bélu Bugára, ktorý prisľúbil, že už nebude sabotovať snahu opozície vyčistiť vedenie parlamentu od sluhov mafie," odôvodňuje svoj zámer Matovič. 

​Fico v súvislosti s Glváčom v utorok zopakoval svoje slová, že má jeho podporu. "Budem rešpektovať každé rozhodnutie, ktoré Martin Glváč urobí. Každé jedno," zdôraznil.

Poukázal pri tom na selektívnu mieru zodpovednosti voči Smeru. Podľa jeho slov komunikácia Kočnera s Glváčom dokazuje, že sa spolu poznali dlhšie obdobie, nechcel však posudzovať jej obsah.

Fico pripomenul, že sa s Marianom Kočnerom poznali viacerí politici a viacerí sa s ním aj stretli. Podľa svojich slov sa s ním aj on osobne stretol na niekoľkých oslavách. "On bol všade. Vy ste z neho urobili celebritu," povedal zástupcom médií.

Matovič zverejnil komunikáciu Glváč s Kočnerom

Glváč mal v parlamente koncom októbra čeliť odvolávaniu pre jeho údajnú komunikáciu s Marianom Kočnerom Poslanci však neschválili program mimoriadnej schôdze. Glváč následne informoval, že svoje rozhodnutie oznámi čoskoro.

​Komunikáciu medzi Glváčom a Kočnerom cez aplikáciu Viber zverejnil líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Tvrdí, že Glváč mal vedieť o viacerých kauzách Kočnera, napríklad, že si nominoval svojho človeka do funkcie zástupcu riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Líder OĽaNO tvrdí, že Glváč klamal o tom, že sa s podnikateľom od roku 2012 nestretol.

Glváč tvrdenia odmietal, podal pre ne aj trestné oznámenie. Tvrdil, že Matovič pácha trestnú činnosť, ak zverejňuje jeho údajnú komunikáciu. Trval na tom, že sa s Kočnerom nestretol od roku 2012.

Rovnako poprel tvrdenia vyplývajúce z jeho údajnej komunikácie s Kočnerom, zverejnenej Denníkom N, o tom, že si s ním mal dohadovať biznis. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.