Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2019, 17:39

Fico definitívne opúšťa Bonaparte. Správkyňa Bašternákovho majetku ukončila nájomnú zmluvu

​Byt mal Robertovi Ficovi prenajímať podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého v marci odsúdili.

Fico definitívne opúšťa Bonaparte. Správkyňa Bašternákovho majetku ukončila nájomnú zmluvu
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Predseda Smeru Robert Fico po siedmich rokoch odchádza z bytu v komplexe Bonaparte.

Informáciu priniesol na svojom webe týždenník Trend, pre ktorý ju potvrdila konkurzná správkyňa prepadnutého majetku odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka Lenka Ivanová.

​​Ivanová ukončila nájomnú zmluvu k 31. októbru. Expremiér mal mesačne platiť nájomné vo výške 2650 eur.

Fico sa zrejme v Bonaparte už dlhší čas nezdržiaval. "Podľa mojich informácií tam už asi nebýva," tvrdil koncom septembra premiér Peter Pellegrini.

​Byt mal Ficovi prenajímať podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého v marci odsúdili v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody.

Bašternákovi prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Expremiér v marci avizoval, že ak pôjde byt do dražby, nekúpi ho.

Fico v marci uviedol, že si podľa vlastných slov počká na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty v súvislosti so svojím odsťahovaním z bytu.

​Fico zároveň uviedol, že musí komunikovať s novým vlastníkom bytu, ktorým je štát.

"Ak máte nejaký problém s mojím bývaním, tak odpoviem veľmi jednoducho. Ja si počkám na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty, pretože mám dnes nového vlastníka, s ktorým musím komunikovať. Vždy ste chceli, aby som mal iného vlastníka. Štát je dnes vlastníkom bytu, v ktorom bývam," priblížil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.