Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2019, 14:23 Aktualizované dňa 07.11.2019 o 18:00

30 rokov po. Dzurinda organizoval konferenciu k 17. novembru

Na konferencii organizovanej Mikulášom Dzurindom vystúpi 13 spíkrov zo Slovenska a zahraničia.

30 rokov po. Dzurinda organizoval konferenciu k 17. novembru
Zdroj: Pavol Funtál

Dvojnásobný premiér a bývalý minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda sa vracia do verejného života. Avšak nie cez politiku, ale 17. november. Práve pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie sa rozhodol zorganizovať konferenciu 30 rokov po.

V budove historickej Národnej rady tak bude dnes od 17:00 spoločný event Nadácie Wilfrieda Martensa pre Európske štúdie a Nadácie Antona Tunegu, ktorá je asociovaná s KDH. „Podujatie sme sa rozhodli organizovať preto, aby občania, ktorí Nežnú revolúciu považujú za kľúčovú udalosť v našich novodobých dejinách, mali vhodnú a dôstojnú platformu, ktorá im umožní nielen spomínať, ale aj hľadať odpovede na súčasné problémy,“ povedal Dzurinda.

Medzi spíkrami tak budú napríklad Wolfgang Schüssel, bývalý premiér Rakúska, František Mikloško, spoluorganizátor Sviečkovej manifestácie v marci 1988, Bartholomaeus Kalb, bývalý poslanec nemeckého parlamentu, ale aj Vladimir Milov, člen ruskej demokratickej opozície, bývalý zástupca ministra pre energetiku. Celkovo na konferencii vystúpi 13 spíkrov zo Slovenska a zahraničia.

Podľa Dzurindu niektorých ľudí pozývali z dôvodov ich trvalej občianskej angažovanosti. „Niektorých preto, lebo majú osobný podiel na udalostiach spred 30 rokov a stále majú čo povedať,“ dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.