> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2019, 13:13

Zverejnili video, ktoré ukazuje, ako Kočner inštaloval v Trnkovej kancelárii skrytú kameru

Video ukazuje, ako mal Marian Kočner dávať inštrukcie Dobroslavovi Trnkovi pri inštalácii kamery.

Zverejnili video, ktoré ukazuje, ako Kočner inštaloval v Trnkovej kancelárii skrytú kameru
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Marian Kočner mal pomáhať s inštaláciou kamery v kancelárii Dobroslava Trnku. Ukazuje to video, ktoré zverejnilo Investigatívne centrum Jána Kuciaka.

"Sadni si tam,“ ozve sa vo videu Kočnerov hlas a dáva inštrukcie Trnkovi. O chvíľu sa Trnka objaví v zábere. Kameru sa snažia otočiť tak, aby bolo v zábere miesto, kde zrejme Trnka prijímal návštevy. "Tam sedávate?" hovorí neznámy hlas.

Z času na videu vyplýva, že by malo ísť o rok 2000. Investigatívne centrum však upozorňuje, že dátum nemusí byť nastavený správne. 

Trnka bol medzi rokmi 1999 a 2004 námestníkom generálneho prokurátora a následne bol zvolený za generálneho prokurátora.  

Nahrávku získala medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov OCCRP z anonymného zdroja.

Kočner nadával Trnkovi 

Vzťahy Kočnera a Trnku sa dostali na pretras naposledy v polovici októbra, kedy bola zverejnená zvuková nahrávka. Kočner v nej nadával Trnkovi, kvôli tomu, že sa snažil vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka.

„Chcem vedieť, kto nakopíroval tie vzorky, ktoré ste poslali Haščákovi. Chcem vedieť, koľko kópií je z toho urobených, okrem tej, ktorú som ti zobral. Chcem vedieť, prečo si to urobil a prečo si ma potom klamal. Takže spusť,“ začal Kočner v nahrávke, ktorú získal Denník N.

Nahrávka sa týkala aj kupovania poslancov

Celá nahrávka sa mala týkať kupovania poslancov, návštev v byte na Vazovovej a opätovné znovuzvolenia Trnku do funkcie generálneho prokurátora.

Podnikateľ, ktorý je momentálne vo väzbe, ďalej Trnkovi povedal, že prehrá súd a skončí vo väzení.

Dôvodom, prečo bol Kočner rozčúlený na Trnku bola nahrávka Gorily. Kočner v rozhovore s Trnkom tvrdil, že zabudol u Trnku nahrávku, za čo mu Haščák zobral milión eur.

„Prečo ste išli vydierať toho Haščáka? Čo si od toho očakával? Do p..e, vieš, že je to môj kamarát. Vieš, k…a, že je to človek, ktorý okrem iného pomáhal, do p..e, a kupoval poslancov, keď si sa mal stať generálnym prokurátorom. Bohužiaľ nám jeden chýbal, ale aj on bol ten, ktorý zložil peniaze a dal tam za teba milión eur. Presne takisto, ako som dal milión eur za to ja. Že tam chýbal jeden hlas, do p..e, za to ja nemôžem, lebo to ty si si vybavoval SDKÚ a v SDKÚ nedali ani jeden hlas,“ rozpráva Kočner.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.