Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2019, 09:36 Aktualizované dňa 30.10.2019 o 10:09

Peter Kresák opúšťa poslanecký klub Mosta-Híd. Má ho lákať Drucker

Kresák sa už zúčastnil ako hosť aj sobotňajšieho snemu strany Dobrá voľba.

Poslanec Most-Híd Peter Kresák opúšťa k 1. novembru poslanecký klub. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk.

"Mám problém s niektorými politickými rozhodnutiami, ktoré sa v súvislosti s prípravou kampane udiali," povedal Kresák. "Ide napríklad o spájanie sa s inými menšinovými stranami, ktoré dlhé roky Most kritizovali a zrejme sú podporované aj zo zahraničia," dodal poslanec

Láka ho Drucker

Podľa informácií Aktuality.sk by mohol smerovať do strany Dobrá voľba k bývalému ministrovi zdravotníctva a vnútra Tomášovi Druckerovi.

Kresák sa už zúčastnil ako hosť aj sobotňajšieho snemu strany. Kresák bol u bugárovcov odborníkom na ústavné právo. Predtým pôsobil v strane SOP. ktorú zakladal bývalý prezident Rudolf Schuster. Kresák sa stal poslancom Mosta v roku 2016.

Sólymos o jeho odchode nevedel

"Neviem o tom. Peter Kresák je človek, ktorý je autorita v tom, čo robí. Ale neviem o tom, že by opustil poslanecký klub. On nie je členom strany Most," povedal pred rokovaním úradu vlády minister životného prostredia a bývalý podpredseda Mosta-Híd László Sólymos.

Klub Mosta-Híd opustili nedávno poslanci Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová, ktorí sa pridali k Dobrej voľbe. Kresák bol na ustanovujúcom sneme tejto strany.

Koalícia má oficiálne podľa počtu poslancov zaradených v kluboch 74 hlasov (Smer-SD 48, SNS 15, Most-Híd 11, pozn. TASR). Po Kresákovom odchode ich bude mať oficiálne 73. Dlhodobo ju však podporujú napríklad nezaradení poslanci Alena Bašistová, Martina Šimkovičová, Rastislav Holúbek a Peter Marček.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.