Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2019, 11:48 Aktualizované dňa 29.10.2019 o 12:09

Pellegrini naznačil, že by mal Glváč odstúpiť. Vedenie Smeru s ním bude dnes rokovať

Premiér Peter Pellegrini povedal, že sa vo vedení budú o téme ohľadne Martina Glváča intenzívne rozprávať.

Pellegrini naznačil, že by mal Glváč odstúpiť. Vedenie Smeru s ním bude dnes rokovať
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Premiér Peter Pellegrini nepriamo naznačil, že by mal podpredseda parlamentu Martin Glváč vyvodiť zodpovednosť a odstúpiť z funkcie.

Pellegrini to povedal pred začiatkom rokovania strany Smer na Súmračnej ulici. Dodal, že sa vo vedení budú o téme ohľadne Glváča intenzívne rozprávať.

​"Dnes je otázka, či má Glváč zastávať post podpredsedu parlamentu. Myslím si, že v záujme toho, aby strana vo voľbách mohla dosiahnuť čo najlepší výsledok, mala by byť schopná urobiť všetko preto, aby eliminovala akékoľvek podozrenia, že to nemyslí uprimne a vážne. Ak by postoj pána Glváča mohol smerovať týmto smerom, tak ja to uvítam. Pomohlo by to Smeru pokračovať v predvolebnej kampani," povedal premiér a podpredseda Smeru.

Podľa Pellegriniho nie je potrebné naťahovať agóniu, pretože to podľa neho strane škodí. "My by sme mali sa baviť o tom, čo v strane chceme robiť a nie sa donekonečna zaoberať nejakou komunikáciou," skonštatoval premiér.

Raši chce hovoriť priamo s Glváčom

V podobnom duchu sa vyjadril aj Richard Raši. "Všetko, čo sa má udiať, sa má vydiskutovať najprv vnútri," povedal s tým, že si nechce odkazovať cez  médiá. "Ideme do predvolebnej kampane, chceme vyhrať, chceme eliminovať akékoľvek iné ako programové dôvody na politický boj," dodal Raši. 

Podľa neho sú mnohí členovia v strane zmätení z množstva informácií, ktoré prúdia. Tvrdí, že cela Threema by mala byť zverejnená. Na otázku, či by už Glváč nemal kandidovať za Smer sa priamo vyjadrovať rovnako nechcel. "Nechcem mu odporúčať cez médiá," uzavrel Raši. 

Glváč komunikáciu potvrdil

Samotný Martin Glváč potvrdil, že s Kočnerom komunikoval. "Samozrejme, ale nie tak, ako sa to uvádza v tých správach, mnoho z nich je prekrútených, vytrhnutých, mnohé tam chýbajú," tvrdí.

Avizoval, že popoludní zaujme stanovisko. Najprv si však chcú situáciu vysvetliť v strane. "Určite sa dnes stretneme na nejakom brífingu alebo dostanete stanovisko, pravdepodobne sa stretneme v popoludňajších hodinách," povedal na centrále Smeru. 

V popoludňajších hodinách má zasadať aj koaličná rada a po nej je na 15-tu naplánovaná mimoriadna schôdza. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.