Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2019, 00:00

Stačia proti Kočnerovi nepriame dôkazy? Exvyšetrovateľ povedal, čo môže presvedčiť sudcu

Isto by sme našli nejaké rozsudky z minulosti, kde bol na základe nepriamych dôkazov niekto odsúdený, povedal pre HN bývalý vyšetrovateľ Július Šáray.

Proti Kočnerovi ako objednávateľovi vraždy sú nepriame dôkazy. Sú dostatočné?
Máme osobu, cez ktorú mala ísť objednávka vraždy, pričom táto osoba nespolupracuje s políciou, pravdepodobne asi ani nevypovedá (Alena Zsuzsová, pozn. red.). Reálne mala byť pretrhnutá niť medzi objednávateľom a vykonávateľmi. Ale ak sú tu ďalšie dôkazy a bol tam aj ďalší medzičlánok, ktorý s políciou spolupracuje a sú ďalšie dôkazy, ktoré podporia výpoveď medzičlánku – to je obvinený Andruskó – tak potom váha nepriamych dôkazov bude podporená svedeckou výpoveďou. Môže to niečo spresniť, či už časové intervaly alebo pohyby peňazí, ktoré môžu presvedči

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.