Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2019, 14:10

Lipšic vymenoval dôkazy, ktoré potvrdzujú Andruskóovu výpoveď v prípade vraždy

Daniel Lipšic verí, že hlavné pojednávanie sa začne začiatkom budúceho roka.

Obžaloba v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je veľmi dobre napísaná. Vyhlásil to advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic.

"Je tam pomerne jasne uvedený aj reťazec nepriamych dôkazov, ktoré usvedčujú z objednávky vraždy Mariana Kočnera," vyhlásil Lipšic a tento reťazec označil za natoľko nespochybniteľný, že sám podľa neho postačuje na uznanie viny.

​Lipšic tiež poukázal na záver obžaloby, v ktorom je navrhnuté vykonať "veľký rozsah dôkazov na hlavnom pojednávaní." 

Verí, že hlavné pojednávanie sa začne začiatkom roka 2020.

"Ja som už avizoval pred pár týždňami, že v spise sú ďalšie nepriame dôkazy, ktoré neboli ešte zverejnené. Myslel som najmä práve tento dôkaz," povedal o tom, že Kočner si mal deň po medializácii vraždy vybrať 50-tisíc eur, pričom jej vykonávatelia si vzhľadom na mohutný ohlas verejnosti na skutok vypýtali ďalšie peniaze.

Za dôležité dôkazy advokát Kuciakovcov považuje aj tie ohľadne pohybu Kočnera a Zsuzsovej, či vyberania hotovostí z bankových sejfov.

"Tie mimoriadne zvierohodňujú výpoveď kľúčového svedka Zoltána Andruskóa a presne časovo sedia na tie obidve sumy peňazí, ktoré mali byť vykonávateľom následne Zoltánom Andruskóom odovzdané," vyjadril sa Lipšic.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.