Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2019, 12:55 Aktualizované dňa 27.10.2019 o 15:20

Glváč zaujme cez týždeň osobný postoj ohľadne komunikácie s Kočnerom, potvrdil Erik Tomáš

Najzaujímavejšie momenty z diskusie sledujte v online prenose.

Glváč zaujme cez týždeň osobný postoj ohľadne komunikácie s Kočnerom, potvrdil Erik Tomáš
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Podpredseda Národnej rady Martin Glváč (Smer) zaujme svoj osobný postoj k údajnej zverejnenej komunikácii s Marianom Kočnerom budúci týždeň.

Smer si s ním túto komunikáciu vyrieši vo vnútri strany taktiež na budúci týždeň. V nedeľnej relácii Na telo v televízii Markíza to povedal poslanec Smeru Erik Tomáš (Smer).

"Mal zareagovať ihneď"

Nezaradený poslanec parlamentu a predseda strany Spolu Miroslav Beblavý si myslí, že Glváč mal na zverejnenú komunikáciu zareagovať ihneď.

"Ako to povedal v 2005 alebo 2006 Robert Fico, ak je to takéto vážne podozrenie, mal by do troch minút taký človek odísť, aby netraumatizoval verejnosť a štát. Ja si myslím, že to platí, ale už sa to nedodržiava," uviedol Beblavý.

Tomáš tvrdí, že niektoré veci zo zverejnenej komunikácie sa nezhodujú s realitou a je to podľa neho aj overiteľné.

Problémom pre neho je aj to, že "niektoré vybrané médiá a určitá časť vybraných opozičných politikov zverejňuje z komunikácie len tie pasáže, ktoré sa týkajú sudcov, prokurátorov a najmä koaličných politikov".

Beblavý sa bráni

Poznamenal tiež, že ak médiá tvrdia, že tým sledujú verejný záujem, tak to "kulhá na obidve nohy".

Beblavý si myslí, že Anna Bubeníková, niekdajšia šéfka Fondu národného majetku, mala po zverejnení Gorily odstúpiť a akúkoľvek kritiku ohľadom Gorily akceptuje.

"Ja som o Gorile netušil a následne, keď to bolo potvrdené, som vo vzťahu k tomu aj vo viacerých situáciách konal. Nebol som v žiadnom byte, ani nie som v žiadnych nahrávkach spomenutý. Nikdy som nebol v žiadnych kauzách," povedal. Nevie, či mu kauza Gorila nejako poškodila, dôležitá je pre neho pravda.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.