Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2019, 11:10

V kauze falšovania zmeniek má v pondelok vypovedať Volzová

​Predseda senátu ŠTS Emil Klemanič predvolal do Ústavu na výkon väzby Bratislava Klaus-Volzovú na pondelok 28. októbra, kde má vypovedať o jej vnímaní kauzy údajného falšovania zmeniek.

V kauze falšovania zmeniek má v pondelok vypovedať Volzová
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti má v pondelok (28. 10.) pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) vypovedať niekdajšia spoločníčka obžalovaného Pavla Ruska Sylvia Klaus-Volzová.

Tá mala byť aj obeťou údajnej pripravovanej vraždy, z ktorej je Rusko obžalovaný v inom konaní.

​Predseda senátu ŠTS Emil Klemanič predvolal do Ústavu na výkon väzby Bratislava Klaus-Volzovú na pondelok 28. októbra, kde má vypovedať o jej vnímaní kauzy údajného falšovania zmeniek.

Klaus-Volzová bola v 90-tych rokoch obchodnou partnerkou Ruska v Markíze. Uznala pohľadávku Siloša Pohanku voči televízii, ktorú neskôr prevzali Kočner a Štefan Agh.

To vyústilo do kauzy Gamatex, keď Markízu Kočner a Agh násilne obsadili v sprievode mafiána Petra Čongrádyho.

Táto kauza bola neskôr urovnaná zaplatením 80 miliónov korún spoločnosti Gamatex, ktoré si Kočner a Agh rozdelili na polovicu. V ostatných rokoch však túto verziu rozporujú a tvrdia, že im mal Rusko vystaviť dodatočne štyri zmenky, dnes už v hodnote 69 miliónov eur.

Na poslednom verejnom zasadnutí v kauze zmenky vypovedali bývalá manželka obžalovaného Ruska Viera Rusková, niekdajší majiteľ produkčného domu Forza a súčasný prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a obvinený v kauze Technopol Servis Jozef Dučák.

​Výpovede Viery Ruskovej a Jána Kováčika si navzájom vo viacerých bodoch odporovali. Dučák vo svojej výpovedi poprel, že by mal poskytnúť na falšovanie zmeniek starú tlačiareň, toner a atrament, ako to tvrdí svedok Peter Tóth.

Obžalovaní Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Kočner je obžalovaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.