Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2019, 20:00

Kolíková: Jankovskú som veľmi podozrievala. Veľký boj dobra a zla v pozadí spoločnosť nevidela

  • Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá vstúpila do strany Za ľudí, v HNtelevízii povedala, že chce pokračovať v reformách, ktoré začala s Luciou Žitňanskou.
  • V rozhovore s Máriou Kolíkovou sa dozviete:
  • Prečo nedôveruje súčasnému ministrovi spravodlivosti Gábori Gálovi.
  • Aký mala vzťah s rezortnou kolegyňou Monikou Jankovskou.
  • A čo si myslí o daňovej kauze Andreja Kisku.

Keď Lucia Žitňanská odchádzala z ministerstva spravodlivosti, vy ste sa vzdali funkcie štátnej tajomníčky. Bolo to preto, že ste si nevedeli predstaviť spoluprácu s terajším ministrom Gáborom Gálom?
Odišla som z ministerstva spravodlivosti pár mesiacov po tom, čo sa mi ešte podarilo naštartovať projekt spolupráce s Radou Európy, ktorý súvisí s reformou justície. A áno, spolupráca s ministrom Gálom nebola možná.

Prečo nebola možná?
Pomenovala som to aj v liste, ktorým som sa vzdávala funkcie, nie je to nič tajné. My sme sa rozišli v hodnotách a aj v obsahu práce, ktorú by podľa mňa malo ministerstvo spravodlivosti realizovať.

Čiže mal iné priority, ktoré chcel presadiť na ministerstve a vy ste s tým nesúhlasili?
Aj tak by sa to dalo povedať.

Je pre vás minister Gál dôveryhodný?
Z ohľadom na to, že sme sa rozišli aj v tom, akým spôsobom viesť ministerstvo a v prioritách, tak z tohto pohľadu nemá moju dôveru. Keďže to ministerstvo vedie iným spôsobom a inak, ako by som si to ja predstavovala.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.