Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2019, 15:27

Sudcovi z Kočnerovej Threemy pozastavili výkon funkcie

Návrh podala predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková.

Disciplinárny senát rozhodoval o pozastavení výkonu funkcie bratislavského sudcu Vladimíra Sklenku. Napokon sa mu funkciu rozhodol pozastaviť. 

Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková podala vo štvrtok (24. 10.) návrh na začatie disciplinárneho stíhania voči sudcovi Okresného súdu (OS) Bratislava I. Navrhla jeho odvolanie z funkcie a súčasne aj pozastavenie výkonu funkcie sudcu.

Praženková vidí závažný dôvod v osobnej integrite daného sudcu. Ten sa podľa nej mal možnosť vyjadriť k veci, ktorá závažným spôsobom narúša dôveryhodnosť justície.

"Nevykonal tak napriek tomu, že na to mal dostatok času, ako i príležitostí. Týmto porušil povinnosť sudcu spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti, ktorými sú morálny štandard a integrita sudcu," tvrdí stanovisko Súdnej rady.

Koncom augusta polícia zaistila okrem iných mobilné telefóny sudcovi OS Bratislava I Vladimírovi Sklenkovi a jeho kolegyni Miriam Repákovej. Sklenka si mal písať s Kočnerom cez aplikáciu Threema. 

Ďalšia sudkyňa Denisa Cviková je predmetom komunikácie obžalovaného Mariana Kočnera s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou.

Táto sudkyňa mala byť nápomocná v miliónovej kauze televíznych zmeniek. Disciplinárny senát jej v stredu (23. 10.) pozastavil výkon funkcie na podnet ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.