Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2019, 11:13

Ivan Kočner prehovoril o bratovi: Nebol klasický mafián ani politik, on to režíroval

Marian Kočner bol nejakým spôsobom zapojený do veľkej časti káuz, ktoré Slovensko za posledné roky zažilo, tvrdí jeho brat Ivan.

Brat Mariana Kočnera obžalovaného v kauze zmenky a dnes už aj z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, žije úplne iný život. Ivana Kočnera živí kaviareň, ktorú prevádzkuje v Pezinku. 

​O tom, ako to na Slovensku fungovalo a aké praktiky využíval aj jeho brat pre český denník MF Dnes hovorí, že tak to jednoducho bolo. "Mafiáni tu boli vždy a vždy boli ľudia ochotní za peniaze iným poslúžiť a za peniaze sa nechať kúpiť na čokoľvek," vysvetľuje situáciu z 90-tych rokov. 

Ivan Kočner však tvrdí, že jeho brat nebol klasický mafián. "Marian len vedel týchto ľudí vždy pospájať, prepojiť a využiť. Veľa ľudí ho vnímalo ako politika, ale veď on nikdy politik nebol, len to režíroval. On iba dobre vedel, že bývalí komunisti a všetci tí červení sú ochotní sa nechať využiť. Korumpovať. Tak jednoduché to bolo a je. Prekvapuje vás to?" dodal. 

Ďalej uviedol, že Marian Kočner bol nejakým spôsobom zapojený do veľkej časti káuz, ktoré Slovensko za posledné roky zažilo. Preto sa od začiatku obával, že bude mať aj prsty vo vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. "Hneď mi napadlo, že môže mať spojitosť s Marianom. Kauzy, ktoré sa tu za posledných 15-20 rokov diali, tak veľa z nich malo nejakú spojitosť s ním," povedal reportérom bez toho, aby svojho brata obhajoval. 

S Marianom Kočnerom sa spájajú viaceré kauzy známe ako Technopol, Glance House, či zmenky televízie Markíza. V tomto prípade je už obžalovaný a prebieha súdny proces.

Len prednedávnom vzniesol prokurátor obžalobu na Kočnera aj v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Tú si mal Kočner objednať. Kuciak často písal o jeho podnikaní a upozorňoval na Kočnerove kauzy. 

Médiá zároveň postupne zverejňujú komunikáciu Kočnera s vplyvnými ľuďmi v tomto štáte z aplikácie Threema. Tá sa našla v Kočnerovom telefóne po jeho zadržaní. Komunikácia ukazuje jeho vplyv v polícii, prokuratúre aj na súdoch. Blízke kontakty mal mať aj s viacerými politikmi. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.