Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2019, 10:57

Šéf súdu v Bratislave, ktorý komunikoval s Kočnerom, požiadal o prerušenie výkonu funkcie

​Ministerstvo oceňuje jeho krok, vidí v ňom snahu o prinavrátenie dôvery v justíciu.

David Lindtner
Zdroj: TASR/R. Stoklasa

Bývalý predseda Okresného súdu (OS) Bratislava III David Lindtner na vlastnú žiadosť zo dňa 24. októbra prerušuje výkon funkcie sudcu. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Zuzana Drobová.

Šéfovi rezortu, ministrovi Gáborovi Gálovi (Most-Híd), Lindtner oznámil, že sa rozhodol na základe vnímania aktuálnej spoločenskej situácie i toho, ako sa v súčasnosti spoločnosť pozerá na morálnu integritu sudcovského stavu. Bývalý sudca priznal, že si písal s obvineným Marianom Kočnerom.

​Ministerstvo oceňuje jeho krok, vidí v ňom snahu o prinavrátenie dôvery v justíciu. "Lindtner je zatiaľ jediným sudcom, ktorý sa v dôsledku medializovaných informácií sám na vlastnú žiadosť rozhodol prerušiť výkon funkcie sudcu," pripomenula hovorkyňa MS.

Už v pondelok (21. 10.) Lindtner oznámil, že končí vo svojej funkcii na OS Bratislava III. Priznal, že nesie plnú zodpovednosť za to, že ako predseda súdu stratil dôveru kolegýň.

Gál jeho abdikáciu prijal. "Veci, ktoré sa udiali, nie sú akceptovateľné. On je veľmi dobrý odborník, ale situáciu nezvládol a zlyhal," povedal Gál na adresu Lindtnera.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.