Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2019, 14:50

Danko by sa mal zamerať na ministerstvá, ktoré patria pod SNS, reaguje Érsek

Minister dopravy tvrdí, že Andrej Danko už viackrát kritizoval jeho rezort, čo sa ho trochu dotklo.

Danko by sa mal zamerať na ministerstvá, ktoré patria pod SNS, reaguje Érsek
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Nie je pravda, že Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR v oblasti cestovného ruchu nič nerobí.

V reakcii na vyjadrenia predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka to uviedol minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) s tým, že o tom hovoria fakty. Danko by sa podľa neho mal zamerať na ministerstvá, ktoré má v pôsobnosti SNS.

​Poznamenal, že Danko už viackrát kritizoval rezort dopravy, čo sa ho "trošku dotklo a dotýka sa to aj tých ľudí, ktorí na ministerstve robia".

Podľa jeho slov šéf parlamentu často spomína oblasť cestovného ruchu. "Napadol, že nič nerobíme, kvázi, v cestovnom ruchu. To nie je pravda, pretože my máme fakty a čísla," podotkol.

Zdôraznil, že návštevnosť Slovenska v priemere za posledné tri roky má zvyšujúcu sa tendenciu, "Je to o 8 – 10 % a nielen našich, ale aj zahraničných turistov," vyčíslil Érsek.

Zároveň skonštatoval, že bola zrušená agentúra pre cestovný ruch a finančné prostriedky sa dávajú priamo do regiónov, ktoré podľa jeho slov najlepšie vedia, ako tieto peniaze zužitkovať.

"Tieto fakty, ktoré my máme k dispozícii, dokazujú, že slovenský cestovný ruch za týchto podmienok, čo my máme, rastie a ide dobre dopredu," vyhlásil Érsek.

V súvislosti s ministerstvom cestovného ruchu a športu uviedol, že ministerstvo by sa nemalo zriaďovať poslaneckým návrhom. Najmenšie ministerstvo na Slovensku totiž podľa neho stojí približne 140 miliónov eur.

"Nech rozhodne o tom ďalšia vláda, alebo kto tu bude vládnuť, o takýchto veľkých zámeroch," dodal s tým, že na to teraz nie je vhodná chvíľa a ani proces nie je taký, aký by mal byť.

Súčasne poukázal na to, že rezort dopravy "zachraňuje" viac ako 100 miliónov eur z ministerstva školstva. "Treba sa spýtať, kto má školstvo na starosti a prečo ministerstvo dopravy, práve ktoré je najväčším prijímateľom operačného programu, musí zobrať aj tento operačný program, aby zachránil 100 miliónov," uviedol minister dopravy s tým, že rezort je pripravený prostriedky čerpať. Aj tieto veci je podľa neho potrebné zvážiť, keď niekto "útočí" na ministerstvo dopravy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.