Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2019, 12:32

Musíme si už povedať, ako v takýchto prípadoch konať, reaguje na Glváčovu kauzu Pellegrini

Premiér ubezpečil, že o medializovanej komunikácii budú v Smere hovoriť a nebudú ju prehliadať.

Musíme si už povedať, ako v takýchto prípadoch konať, reaguje na Glváčovu kauzu Pellegrini
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) nebude individuálne vyslovovať ortieľ v súvislosti s medializovanou komunikáciou podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD) s Marianom Kočnerom. Podľa jeho slov mu to neprináleží. Uviedol to pred stredajším výjazdovým rokovaním vlády v Kežmarku.

"Teraz som v teréne. Koncom týždňa sa budem vracať naspäť a stretneme sa na centrále Smeru. Musíme si už povedať, ako v takýchto prípadoch konať, aby sme tým netraumatizovali spoločnosť, ale zas aby sme niekoho nespravodlivo nepopravili," uviedol premiér.

Pellegrini zároveň ubezpečil, že o medializovanej komunikácii budú v strane hovoriť a nebudú ju prehliadať. "Môžem sľúbiť, že určite o tom hovoríme, len nech od nás nikto neočakáva sekundové akcie, že hneď niekto niečo vykríkne a okamžite niekomu zotneme hlavu. Všetko má nejaký svoj postup. V prípade, že je to vážne, budú aj vážne dôsledky. V prípade, že sa ukáže, že to také vážne nie je, vážne dôsledky nebudú," doplnil.

Glváč vo svojom stanovisku v utorok 22. októbra vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby verifikovali medializovanú komunikáciu medzi ním a Kočnerom. V súvislosti s vyjadrením lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča o tom, že si mal u Kočnera vybavovať "riadený rozhovor" v slovenskom týždenníku u jemu blízkej redaktorky, povedal, že je to neoverená komunikácia.

​Richard Raši (Smer-SD) Matovičove slová spochybnil s tým, že ho nepovažuje za zdroj. Zároveň uviedol, že ho zverejnená komunikácia nijako nediskvalifikuje ani nepoukazuje na žiadne porušenie zákona či zneužívanie postavenia verejného činiteľa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.