Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2019, 13:50 Aktualizované dňa 23.10.2019 o 17:30

Matovičovo ultimátum vypršalo. Šéf OĽaNO zverejnil ďalšiu Glváčovu komunikáciu s Kočnerom (+celý prepis)

  • Komunikácia mala prebiehať medzi rokmi 2014 až 2017 cez aplikáciu Viber.
  • Matovič zverejnil 900 správ a uviedol, že mu ich posunuli ľudia, ktorí pôsobia v orgánoch činných v trestnom konaní.
  • Podľa neho zo správ vyplýva, že Martin Glváč mal Marianovi Kočnerovi vybavovať stretnutia s vysokopostavenými ľuďmi v štátnych úradoch. 
  • V článku nájdete aj celý prepis komunikácie, ktorú zverejnil Igor Matovič.
Matovičovo ultimátum vypršalo. Šéf OĽaNO zverejnil ďalšiu Glváčovu komunikáciu s Kočnerom (+celý prepis)
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Líder OĽaNO Igor Matovič zverejnil ďalšie správy z údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a podpredsedom parlamentu za Smer Martinom Glváčom.

Matovič už v utorok ukázal verejnosti 46 správ a Glváčovi dal ultimátum. Žiadal od neho, aby do dnešného poludnia odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu, inak zverejní zvyšok komunikácie. Glváč sa svojej funkcie nevzdal a podal vo veci trestné oznámenie. 

Matovič dnes zverejnil zvyšných 900 správ a uviedol, že mu ich posunuli ľudia, ktorí pôsobia v orgánoch činných v trestnom konaní.

Podľa Matoviča zo správ vyplýva, že Glváč mal Kočnerovi vybavovať stretnutia s vysokopostavenými ľuďmi v štátnych úradoch. 

Glváč prezradil Kočnerovo tajomstvo

Komunikácia prebiehala od roku 2014 do roku 2017 cez aplikáciu Viber. "Po tomto dátume zreje prebehli na platformu Threema," hovorí Matovič.  

"Glváč pred dvomi dňami verejne tvrdil, že sa s Kočnerom stretol naposledy v januári 2012," hovorí šéf OĽaNO a dodáva, že v komunikácii sú zdokumentované stretnutia aj po tomto dátume.

Zo správ podľa Matovič vyplýva, že Kočner si mal dosadiť svojho človeka na post zástupcu šéfa Slovenskej informačnej služby.

"22. mája 2016 sa dozvedáme, že Glváč prezradil Kočnerove tajomstvo Fedorovi Flašíkovi, že si nominuje zástupcu riaditeľa SIS," hovorí Matovič.

Stretnutie u Imreczeho

Ďalšia časť komunikácie sa má týkať Finančnej správy. Podľa Matoviča mal Glváč na žiadosť Kočnera zorganizovať stretnutie u šéfa Finančnej správy. 

Glváč s Kočnerom sa rozprávajú o Dušanovi P, ktorý sa mal tiež na stretnutí zúčastniť. Podľa Matoviča ide o Dušana Páteka, ktorý bol následne vymenovaný za viceprezidenta Finančnej správy. Stretnutie sa malo odohrať pred jeho vymenovaním. 

Glváč podal trestné oznámenie

Glváč sa k Matovičovi vyjadril už dnes dopoludnia. Vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby urýchlene konali a vo veci podal trestné oznámenie.

Uviedol, že zverejnená komunikácia ho nijakým spôsobom nediskvalifikuje.

Matovič podľa neho porušuje ústavou garantované práva, telekomunikačný zákon a dopúšťa sa trestného činu vydierania a hrubého nátlaku. "Vyzývam orgány činné v trestnom konaní, aby si prestali zatvárať oči pred porušovaním ústavy a zákonov, začali si plniť svoju prácu a urobili poriadok s oslíkom z Trnavy - Igorom Matovičom," zdôraznil Glváč.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.