Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 17:26

Michalovce dostanú od štátu dva milióny na šport

Väčšina prostriedkov dotácie má ísť na modernizáciu mestskej plavárne.

Michalovce dostanú od štátu dva milióny na šport
Zdroj: Koláž HN

Michalovce dostanú od štátu 2,2 miliónov eur na modernizáciu športovej infraštruktúry v meste. Rozhodla o tom vláda na svojom utorňajšom výjazdovom rokovaní v Sobranciach.

Návrh poskytnutia finančného príspevku vychádza z nárastu záujmu o šport a návštevu športovísk v meste, ktorý generovali podujatia uskutočnené v Michalovciach v súvislosti s udelením titulu Európske mesto športu 2019.

"Cieľom návrhu je podpora modernizácie športovej infraštruktúry tak, aby spĺňala najmodernejšie technické parametre a poskytovala profesionálnym športovcom i športujúcej verejnosti čo najvyšší komfort," ozrejmil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD), ktorý návrh predložil.

Väčšina prostriedkov dotácie má ísť na modernizáciu mestskej plavárne, jej stavby i technológií (2,145 miliónov eur).

Menšie sumy poskytne vláda na úpravy šatní mládeže, nachádzajúce sa pod východnou tribúnou futbalového štadióna MFK Zemplín Michalovce (30-tisíc eur) a vybavenie telocvične pre Judo klub ŠK Zemplín Michalovce (25-tisíc eur).

Mesto má na financovaní odhadovaných nákladov rekonštrukcií vo výške 2,555 miliónov eur participovať sumou 355-tisíc eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.