Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 16:35

"Tak sme sa dočkali tej Matovičovej bomby." Glváč reaguje na šéfa OĽaNO

Podpredseda parlamentu Martin Glváč uviedol, že zverejnená komunikácia ho v ničom nediskvalifikuje.

Podpredseda parlamentu Martin Glváč vyzýva orgány činné v trestnom konaní, aby začali konať a verifikovali údajnú komunikáciu medzi ním a Marianom Kočnerom. 

"Tak sme sa dočkali tej Matovičovej bomby, z ktorej nakoniec nič nie je a ukázalo sa, že varí len z vody," reagoval Glváč na šéfa OĽaNO, ktorý dnes zverejnil jeho údajnú komunikáciu s Kočnerom.

​Kočner v nej mal Glváčovi vybaviť riadený rozhovor s vtedajšou redaktorkou Plus 7 dní Martinou Ruttkayovou. 

Matovič dal zároveň Glváčovi ultimátum, aby do stredajšieho poludnia odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu, inak zverejní ďalších 900 správ medzi ním Kočnerom.

 "Aj keď táto neoverená komunikácia, ktorú som doteraz nevidel, môže v súčasnosti pôsobiť zvláštne, trvám na tom, že ma v ničom nediskvalifikuje," vyjadril sa Glváč na sociálnej sieti. 

"Napriek tomu, že Igor Matovič je momentálne jediným politikom, ktorý tají svoju komunikáciu s Kočnerom, nedozvedeli sme sa o jeho 6 hodinovom rozhovore s Kočnerom na jeho tlačovke ani slovo," pokračuje Glváč. 

Matovič naznačil, že ďalšia komunikácia sa má týkať stretnutí Kočnera s Glváčom. Podpredseda parlamentu tvrdí, že sa s Kočnerom stretol naposledy v januári 2012. Šéf OĽaNO však dnes uviedol, že k stretnutiam dochádzalo aj po tomto dátume. 

Glváč tiež odmieta, že by si dohadoval biznis s Kočnerom. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer. Podal aj trestné oznámenie. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.