Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 13:55 Aktualizované dňa 22.10.2019 o 14:32

Haščák si v zdravotníctve kúpil úradníkov a politikov, tvrdí Beblavý. Penta obvinenia odmieta

Sledujte brífing šéfa Spolu Miroslava Beblavého.

Haščák si v zdravotníctve kúpil úradníkov a politikov, tvrdí Beblavý. Penta obvinenia odmieta
Zdroj: HN/Peter Mayer

Šéf Spolu Miroslav Beblavý dnes na brífingu hovoril, že strana Smer a finančná skupina Penta boli v zdravotníctve prepojení cez niektorých ľudí.

Spomínal napríklad bývalú šéfku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Moniku Pažinkovú, ktorá v minulosti pracovala v Pente, ako aj bývalých ministrov za zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú a Viliama Čisláka.

Penta v reakcii tieto Beblavého obvinenia odmieta. "Som presvedčený, že samotná sieť nemocníc Svet zdravia vo svojom dnešnom stanovisku vecne a faktickými argumentmi uviedla, prečo je spájanie práce pani Pažinkovej s akýmisi politickými dohodami konšpiračný nezmysel. V našom vyjadrení by som chcel preto zdôrazniť, že aj napriek emóciám, či rozhorčeniu ohľadom zverejňovaných káuz, by mali verejní činitelia, či politickí lídri predovšetkým, preukázať dostatočnú mieru zrelosti a vyspelosti, aby dokázali odlíšiť, čo je kauzou, čo si vyžaduje vysvetlenie a čo je naopak konšpiračným nezmyslom. Takým ktorý nijak neprispieva k objasneniu a ani toľko avizovanému prečisteniu verejného života, ale naopak vnáša do spoločnosti len ďalšiu vlnu dezinformácií a znevažovania práce ľudí, ktorí dennodenne tvrdo pracujú v zdravotníckych zariadeniach, aby mohli pacientom poskytovať kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a s medializovanými kauzami nemajú nič spoločné," píše sa v stanovisku finančnej skupiny.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.