Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 00:00

Plytvanie v labákoch: duplicity stoja milióny

Elektronické laboratóriá mali znížiť riziko duplicitných vyšetrení a priniesť šetrenie v zdravotníctve. Elektronická funkcia však ani po mesiacoch odkladov stále nefunguje.

Plytvanie v labákoch: duplicity stoja milióny
Zdroj: TASR

Nedostatočné zdroje, neefektívnosť platieb, zbytočné duplicitné úkony. Aj s týmito problémami sa už roky borí slovenské zdravotníctvo. Istý pokrok prináša veľký projekt elektronického zdravotníctva, ale nie všetky jeho časti fungujú tak, ako sa plánovalo. Medzi nimi aj elektronické laboratóriá, čo je databáza výsledkov tisícok laboratórnych testov. Zavedenie projektu eLab bude znamenať ľahší a rýchlejší prístup lekárov k záverom, ku ktorým dospeli jednotlivé testy. A zamedzí duplicite, aby bol pacient pre rovnakú vec testovaný opakovane.


Aj preto by spustenie eLabu malo aj šetriť peniaze. Výdavky zdravotných poisťovní na lab

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.