Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2019, 12:42 Aktualizované dňa 21.10.2019 o 13:16

Kiska sa nedohodol s Trubanom a Beblavým. Do volieb nepôjdu spoločne

Andrej Kiska dodáva, že ak by koalícia PS a Spolu nepotrebovala odpoveď dnes, nechal by túto otázku ešte otvorenú.

Strana Za ľudí sa na základe vnútrostraníckej diskusie a prieskumu rozhodla, že do volieb v trojkoalícii nepôjde. Uviedol to dnes bývalý prezident a šéf strany Andrej Kiska po rokovaní s lídrami PS a Spolu. 

"Takmer 33 percent voličov našej strany, podľa prieskumu agentúry AKO, je proti tejto koalícii, čo by mohlo znamenať, že vo výsledku by sme mali ako trojkoalícia menej hlasov, ako máme dnes samostatne," opisuje svoje dôvody Kiska. 

​Kiska dodáva, že ak by koalícia PS a Spolu nepotrebovala odpoveď dnes, nechal by túto otázku ešte otvorenú. Nevylúčil, že situácia sa môže ešte zmeniť. 

"Našim najbližším partnerom koalícii PS/Spolu som tiež oznámil, že sme okamžite pripravení podpísať sa pod ich spoločnú deklaráciu s KDH, pod pakt o neútočení a navrhujeme tam doplniť, že vylučujeme spoluprácu so Smerom, SNS, kotlebovcami a Harabinom," hovorí exprezident. 

Líder PS/Spolu Michal Truban v reakcii na sociálnej sieti hovorí o sklamaní. "Dnes budem trochu osobný, lebo to, čo cítim, je sklamanie. Andrej Kiska našu ponuku na trojkoalíciu s cieľom poraziť SMER, odmietol." Že strana Za ľudí nemala záujem o vstup do trojkoalície, potvrdzujú aj informácie HN. 

Kiskovo rozhodnutie zobral Truban na vedomie a akceptuje jeho žiadosť pristúpiť k dohode o neútočení. "Napokon, KDH a Za ľudí sú naši najbližší partneri," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.