Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2019, 14:09

Klub 500 v otvorenom liste kritizoval rozhodnutie Kalavskej odvolať Šteňa

Predseda klubu Vladimír Soták sa v liste pýta, kto by mal rozhodovať o smerovaní slovenského zdravotníctva, či odborníci, alebo politici.

Klub 500 v otvorenom liste kritizoval rozhodnutie Kalavskej odvolať Šteňa
Zdroj: HN/Peter Mayer

Klub 500 v otvorenom liste koaličnej rade kritizoval situáciu v slovenskom zdravotníctve a kroky voči Jurajovi Šteňovi a Andrejovi Šteňovi.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská pre prípad 15-ročného chlapca s nádorom odvolala neurochirurga Juraja Šteňa z fukncie z hlavného odborníka ministerstva pre neurochirurgiu. Riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava v súvislosti s prípadom odvolala prednostu neurochirurgie Andreja Šteňu

Predseda Klubu 500 Vladimír Soták sa v liste pýta, čo táto kauza znamená. "Je to osobný boj proti odborníkom, ktorým záleží na slovenskom štátnom zdravotníctve? Je to osobná pomsta voči ľuďom, ktorí vybudovali niektoré medicínske odbory na celosvetovej úrovni a bránia sa divokej privatizácii," píše sa v liste. 

Soták sa v liste pýta, kto by mal rozhodovať o smerovaní slovenského zdravotníctva, či odborníci, alebo politici.

"Kto dnes riadi slovenské zdravotníctvo, zisťujeme pod rúškom posledných káuz. Pýtame sa, komu sa bude zodpovedať pani ministerka a za čo bude zodpovedať pani ministerka a dotyční riaditelia o pol roka," stojí v liste. 

Na záver Soták vyzýva koaličnú radu, aby "nedopustila jeho skrytú privatizáciu a aby nedovolila likvidovať odborníkov, ktorí sa celým svojím profesijným životom pričinili o špičkové meno slovenskej neurochirurgie."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.