Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2019, 14:50 Aktualizované dňa 14.10.2019 o 15:58

Pellegrini o zverejnenej nahrávke: Vyvoláva to znechutenie, policajti musia konať

​Premiér povedal, že vláda nebude žiadne kauzy zametať pod koberec.

Premiér Peter Pellegrini pred rokovaním vlády reagoval na zverejnenú nahrávku medzi Marianom Kočnerom a bývalým Generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom.

"Žiadne kauzy nebudeme zametať"

Podľa premiéra táto nahrávka vyvoláva znechutenie. "Vety a slová s tým najnižším pudovým slovníkom sú vypoveďou o falošnom presvedčení určitej vybranej skupiny ľudí, že vlastnia spravodlivosť v tomto štáte," vyhlásil Pellegrini. 

​Premiér dodal, že žiadne kauzy nebude vláda zametať pod koberec.

"Ani ja som nikdy nečakal, že raz budem čítať, ako sa bývalý Generálny prokurátor a dnes už uväznený jeho komplic bavili o miliónoch eur na úplatkoch, o guľkách do hlavy pre nepohodlných svedkov o svojich problémoch s kľúčovými predstaviteľmi veľkej spoločnosti, ktorá okrem iného vlastní celý rad slovenských médií a má aj vplyv na formovanie verejnej mienky," skonštatoval Pellegrini. 

Premiér tvrdí, že ľudia musia vidieť vyvodzovanie osobnej zodpovednosti v prípade individuálnych zlyhaní.

"Vyzývam všetkých, ktorých dôveryhodnosť je takýmto spôsobom vážne spochybnená, aby v mene právneho štátu na Slovensku, vyvodili voči sebe dôsledky a umožnili čo najrýchlejší priechod spravodlivosti," dodal Pellegrini.

Premiér pripomenul, že v kauze Gorila šlo o kupovanie poslancov a privatizáciu majetku v období bývalej vlády. Je podľa neho zrejmé, že v nekalých praktikách aktéri kauzy pokračovali vydieraním medzi sebou.

Pranierovať by sa mali jednotlivci

Zdôraznil potrebu nastolenia očistného procesu v súdnictve a prokuratúre. Zároveň vyzval opozíciu, aby nezovšeobecňovali konania jednotlivcov a neurážali tak poctivých prokurátorov, policajtov a sudcov. Pranierovať by sa podľa neho mali jednotlivci.

Denník N informoval o tom, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Kočnerom. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Kočner.

Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila.

Podľa Denníka N Kočner vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí. Haščák sa dištancuje od všetkých "domnelých aktivít", s ktorými má byť podľa komunikácie spájaný, a odmieta ich.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.